Bezpłatny e-kurs języka słowackiego

Lubisz Słowację, a może mieszkasz w województwie graniczącym z tym krajem (Małopolskie, Śląskie, Podkarpackie) i uważasz, że warto znać język sąsiada? A może chodzisz po Tatrach lub innych górach przygranicznych i zdarza Ci się przejść na słowacką stronę – język może i zrozumiały, ale fajnie byłoby znać go również na tyle, by samodzielnie szukać w słowackim internecie informacji o szlakach, ciekawych miejscach, kupić sobie bilet na pociąg lub kolejkę, albo ubezpieczenie górskie. Wreszcie, może jesteś rolkarzem albo deskorolkarzem i słyszałeś, że Słowacja to raj dla rolkarzy – w związku z czym język Ci się przyda, by przemierzać na rolkach ten fajny i przyjazny małym kółkom kraj. Jeżeli przynajmniej na jedno z tych opcji odpowiedziałeś/aś TAK, ten kurs jest właśnie dla Ciebie.
Nasz kurs ma formę lekcji, wysyłanych automatycznie na podany przez Państwa adres. Jest opracowany wspólnie przez portal „TatrySkate” oraz Ahoj Slovakia – rodzinną firmę z Krakowa, zajmującą się nauką języka słowackiego, tłumaczeniami i innymi usługami związanymi z językiem słowackim. Jest to ten sam (przywrócony i zaktualizowany) kurs, który funkcjonował już wcześniej w latach 2010 – 2019 w ramach portalu o Europie Środkowej „Port Europa” (TatrySkate jest kontynuatorem Portu).

Wraz z kursem będziemy Państwu wysyłać od czasu do czasu również newsletter z ważnymi informacjami praktycznymi o Słowacji i Tatrach. To informacje typu: jak dojechać na Słowację transportem publicznym (bezpośrednio i z przesiadkami), gdzie szukać rozkładów jazdy, informacje o ciekawych miejscach, opisy szlaków górskich, czy też wszystkiego co pomoże Państwu lepiej poznać słowacki język, kulturę, realia społeczno-polityczne.

Z kursu i newslettera można się w każdej chwili wypisać, klikając w link rezygnacji, umieszczony na końcu każdego mailingu. Nie zbieramy danych osobowych takich jak Twoje imię i nazwisko, płeć itp. – wystarczy podać tylko adres oraz miejscowość w której mieszkasz – to po to abyśmy mieli ogólny pogląd, skąd są ludzie interesujący się językiem słowackim. Chcemy wiedzieć głównie, czy języka słowackiego uczą się bardziej mieszkańcy pogranicza (Podhala, Sądecczyzny, Żywiecczyzny), czy wręcz przeciwnie, raczej osoby mieszkające dalej od granicy. To ważne, abyśmy wiedzieli dla kogo adresować treści na naszym portalu, w tym materiały do nauki języka – inaczej się tworzy dla osoby mieszkającej tuż przy granicy która może niemal codziennie wpaść do sąsiedniego słowackiego miasta np. po lokalną gazetę lub kupić książkę w słowackiej księgarni, a inaczej dla osób z Warszawy, Szczecina lub Gdańska, którzy takich możliwości nie mają – ale za to mają przewagę w postaci spojrzenia na wszystko z dystansu której nie mają mieszkańcy pogranicza (czasem problemem są np. lokalne naleciałości czy złe nawyki, w tym utożsamianie gwary podtatrzańskiej z językiem literackim, co później przeszkadza gdy chcemy poznać język i realia Bratysławy, Koszyc, Żyliny, Nitry, Bańskiej Bystrzycy).

UWAGA – MUSISZ POTWIERDZIĆ ZAPIS POPRZEZ KLIKNIĘCIE W LINK AKTYWACYJNY. MAIL SYSTEMOWY POWINIEN PRZYJŚĆ OD RAZU PO ZAPISIE. JEŻELI TAK SIĘ NIE STAŁO, SPRAWDŹ SKRZYNKĘ ZE SPAMEM.

Zarejestruj się poprzez poniższy formularz:

Email
Miasto

Zgadzam się z polityką prywatności
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *