Ostatnie godziny, by zagłosować na Park przy Muzeum Lotnictwa

Jeżeli jeszcze nie zagłosowałeś na Park przy Muzeum Lotnictwa, pozostały już tylko ostatnie godziny. Głosować można do poniedziałku (14 czerwca) włącznie, do północy. Ale nie przejmuj się – głosowanie jest banalnie proste i zajmuje mniej niż minutę. Zrobisz to online bez rejestracji i zakładania konta. Poniżej – szczegóły.
Projekt „Park przy Muzeum Lotnictwa” jest kontynuacją zwycięskiego zadania z poprzedniej edycji, na którą krakowianie głosowali w roku 2019 i które zostało zrealizowane pod koniec 2020 roku. Dzięki niemu park przy Muzeum Lotnictwa wypiękniał, pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci, wyremontowano alejki, powstały też dwa urządzenia sportowe – siłownia na wolnym powietrzu, z której chętnie korzystają zwłaszcza okoliczni seniorzy z Ugorka.

Kto może zagłosować?

Każdy mieszkaniec Krakowa, który ukończył 16 rok życia.

Czy trzeba się rejestrować?

Nie. Głosowanie jest banalnie proste, dużo prostsze niż w budżecie obywatelskim miasta Krakowa. Najlepiej jest zagłosować przez internet, można też papierowo.

Jak zagłosować?

Wchodzimy na stronę: www.bo.malopolska.pl Po wejściu na stronę po oczach bije „ZAGŁOSUJ TUTAJ”. Wchodzimy, klikamy ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE. Wypełniamy MEGA PROSTY formularz, zaledwie kilka rubryk – i gotowe!

Co ważne – wybieramy Subregion Miasto Kraków i w nim projekt nr 27 Park przy Muzeum Lotnictwa. Całość zajmuje minutę, a jaka satysfakcja ze spełnienia obywatelskiego obowiązku 

Zagłosować na projekt można do 14 czerwca. Zostało więc już mało czasu. Gdy już zagłosowałeś/aś, zadbaj o to, by zrobili to samo Twoi znajomi, ale także, przede wszystkim Twoi rodzice, domownicy, współlokatorzy, ciocia, babcia, dziadek czy wujek, o ile są z Krakowa. Paradoksem jest fakt, że z już zwycięskiego i zrealizowanego projektu z 2019 roku najbardziej zadowoleni są seniorzy z pobliskiego Ugorka, którzy chętnie spędzają tu czas, chwalą te zmiany i chcieliby więcej, a jednak są w dużej mierze mnie obeznani cyfrowo niż młodzi i tym samym nie głosują na ważny dla nich projekt. Mieszkasz na Ugorku, Eldorado, osiedlu Akademickim, Cieślewskiego, Pszona, Akacjowej? Zapukaj do sąsiada, powiedz mu/jej że jest w ogóle taka inicjatywa, zachęć do zagłosowania mailowo lub fizycznie. Inaczej ten fajny projekt nie wygra, wszystko w Twoich rękach!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *