Nieznany sąsiad. Nowa książka o Słowacji

To pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku wydawniczym. Na 514 stronach można przeczytać o różnych aspektach słowackiej rzeczywistości – od historii i bieżących wydarzeń politycznych, przez opis słowackiej gospodarki, podziału administracyjnego, funkcjonowania urzędów i samorządu, aż po rozdziały dotyczące transportu, energetyki, a nawet… żeglugi śródlądowej i morskiej.
Książka jest adresowana do miłośników Słowacji którzy znają ten kraj głównie z wycieczek górskich – dzięki lekturze książki poznają lepiej realia ulubionego sąsiada, dowiedzą się czym na co dzień żyje Słowacja, o czym jest słowacka polityka, jak funkcjonuje słowacka gospodarka. Drugą grupą odbiorców są urzędnicy rządowi i samorządowi – zwłaszcza z Małopolski, Podkarpacia i Województwa Śląskiego. Książkę koniecznie powinni przeczytać radni małopolskiego Sejmiku, marszałek i wicemarszałkowie wymienionych województw, urzędnicy departamentów transportu i Ministerstwa Infrastruktury. Kolejna grupa to przedsiębiorcy – ze względu na rozbudowany rozdział o słowackiej gospodarce, prowadzeniu działalności gospodarczej na Słowacji, inwestycjach, eksporcie i imporcie. Książka przyda się Polakom mieszkającym na Słowacji oraz osobom, które dopiero planują przeprowadzkę. I wreszcie ostatnia ważna grupa – to przedstawiciele polskiej branży morskiej i żeglugowej, pracownicy trójmiejskich i elbląskiego portów morskich, firm żeglugowych, urzędów morskich, trójmiejskich uczelni wyższych. Co ma wspólnego śródlądowa Słowacja z morzem, żeglugą i portami oraz ze współpracą z Trójmiastem? Wbrew pozorom bardzo dużo, a książka jest napisana w dużej mierze pod kątem rozwoju potencjalnej współpracy na linii Pomorze – Słowacja.

Książkę „Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej” można kupić za 36 złotych w księgarni internetowej Ebookpoint pod tym linkiem. Książka jest dostępna w wersji elektronicznej, na razie nie jest planowana wersja papierowa (aczkolwiek można o tym pomyśleć – jeżeli reprezentują Państwo wydawnictwo zainteresowane współpracą w tej kwestii, zachęcam do kontaktu).

Zachęcamy też do polubienia strony społecznościowej książki na portalu Facebook: Nieznany sąsiad – książka o Słowacji

Oprócz tego, zachęcamy do zakupu Podręcznika języka słowackiego oraz Przewodnika dla Rolkarzy – Kraków, Małopolska, Słowacja