Nowy autobus do Poręby koło Myślenic od Małopolska PKS. Górskie wycieczki w Beskidach, komfortowe autobusy zamiast ciasnych busów

Nowa linia autobusowa M2 do Poręby koło Myślenic (nie mylić z Porębą Wielką w Gorcach) rusza od środy 1 grudnia na trasę. Uruchamia ją przewoźnik Małopolska PKS, obsługujący linię Kraków – Myślenice oraz weekendowe kursy z Nowej Huty w Tatry, realizowane pod marką Yellow Bus. Linia została stworzona głównie z myślą o mieszkańcach okolic Myślenic, ale skorzystają z niej również Krakowianie, udający się w wycieczki górskie w tę część Beskidów. To kolejny już projekt cywilizujący małopolski transport autobusowy, dotychczas zdominowany przez tak zwanych „busiarzy” – linia będzie realizowana dużymi, komfortowymi autobusami, zamiast powszechnych w tej części Polski busów.
Małopolska jest znana w Europie z niechlubnego zjawiska polegającego na zdominowaniu rynku przez ciasne, niewygodne, z reguły zdezelowane mikrobusy, co jest zjawiskiem nieznanym nie tylko w Europie Zachodniej, ale nawet w pobliskich Czechach i Słowacji. Spółka Małopolska PKS postawiła sobie za cel wprowadzać na małopolskie drogi zachodni standard połączeń regionalnych, a linia do Poręby ma szansę na powtórzenie sukcesu linii do Myślenic oraz weekendowych połączeń w Tatry.

O nowej ofercie przewoźnik poinformował na swoim profilu na Facebooku. Autobusy będą kursować na trasie Myślenice Dekada (dworzec autobusowy) – Poręba i będą skomunikowane z autobusami linii M1 Kraków – Myślenice. Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy linii i mapę połączenia.

Mieszkańcy miejscowości takich jak Poręba, Trzemeśnia, Osieczany, Łęki i Droginia zyskają w końcu komfortowe połączenie z Myślenicami i Krakowem, czyli miastami, do których regularnie (wiele osób codziennie) dojeżdżają do pracy, szkoły czy w innych ważnych celach. Ale linia ucieszy także krakowian, spragnionych górskich wędrówek w tej części Beskidu Makowskiego. Poręba to dobry punkt wypadowy na Krzywicką Górę, Lubomir czy schronisko PKKT na Kudłaczach. Za jakiś czas na naszym portalu pojawią się opisy wycieczek z wykorzystaniem tej linii autobusowej, na razie zachęcamy do zapoznania się z już opublikowanymi artykułami i do uważnej lektury portalu, na którym z pewnością znajdą Państwo coś ciekawego dla siebie.