Coś dla miłośników Słowacji – noworoczna promocja ebooków o południowym sąsiedzie Polski

Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej oraz Podręcznik języka słowackiego dla początkujących i średniozaawansowanych. Te popularne książki są obecnie dostępne w mega promocji, której celem jest spopularyzowanie wiedzy o Słowacji wśród Polaków. Oprócz tego w promocyjnej cenie można kupić również Przewodnik dla Rolkarzy – Kraków , Małopolska, Słowacja oraz podręcznik czeskiego słownictwa. Szczegóły poniżej, promocja skończy się po sprzedaniu określonej puli książek w okazyjnej cenie (orientacyjnie około 15 stycznia), więc warto się pospieszyć.
Początek roku zachęca do stawiania sobie postanowień noworocznych i planów na najbliższe miesiące. Wśród nich są też te dotyczące nauki nowych języków obcych oraz lektury ciekawych i wartościowych książek. Dziś posługiwanie się jedynie językiem angielskim nie wystarcza, w cenie jest znajomość dodatkowych języków obcych, w tym również niszowych. Język słowacki jest idealnym pomysłem na 2022 rok – łatwy i przyjemny do nauczenia, a równocześnie coraz bardziej ceniony na rynku pracy w związku z dynamicznie rosnącą słowacką gospodarką oraz pojawieniem się nowego zjawiska, jakim jest moda na Polskę wśród Słowaków i słowackich firm. Po całych dziesięcioleciach, gdy Słowacy patrzyli na nas z góry jako na zapóźniony i biedny kraj, mniej więcej od roku-dwóch można obserwować odwrotny trend, czyli zainteresowanie Polską, wypoczynkiem w Krakowie, Warszawie lub nad Bałtykiem (czego wcześniej nie było) i robieniem z nami interesów, zwłaszcza z trójmiejską branżą morską. Czynna znajomość języka słowackiego, a coś więcej niż tylko rozumienie tego języka, nareszcie staje się czymś więcej niż tylko ciekawym hobby i może realnie być atutem na rynku pracy oraz w biznesie. Przy czym naukę języka z naszego podręcznika koniecznie warto połączyć ze zgłębieniem realiów naszego sąsiada, a więc z lekturą książki „Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej”. Obie książki można teraz kupić za jedyne 9,90 zł każda (podobnie jak przewodnik dla rolkarzy), przy czym standardowa cena to 29 i 36 złotych.

Można się zastanawiać, po co się uczyć języka słowackiego, skoro i tak wszystko jest mniej więcej jasne, bo język jest podobny. To nie tak. Oczywiście nie trzeba się uczyć, jeżeli chcemy tylko dogadać się w sklepie lub na stacji benzynowej czy kupić piwo lub herbatę w schronisku. Dla bardziej profesjonalnych celów lepiej jest jednak zaopatrzyć się w nasz podręcznik i nauczyć się języka choćby w podstawowym lub średniozaawansowanym stopniu, zwracając uwagę na wiele niuansów, w tym pułapek językowych (słowac podobnie brzmiące do polskich, a znaczące coś zupełnie odmiennego, lub wręcz o wulgarnym zabarwieniu). Warto też nauczyć się języka na tyle, by później swobodnie czytać słowackie książki, gazety czy ustawy i rozporządzenia w oryginale. To nie jest trudne, ale samo się nie zrobi i stereotypowe, lekceważące podejście typu „i tak wszystko jasne, po co się uczyć” tu nie wystarczy.

Z kolei książka „Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej” to pierwsze na polskim rynku kompendium wiedzy o Słowacji, napisane ciekawym, przystępnym językiem. Na 514 stronach można tu przeczytać o słowackiej historii, zwyczajach, współczesnej sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej, funkcjonowaniu słowackiego samorządu i administracji państwowej, biznesie, gospodarce, energetyce, transporcie, żegludze, ochronie przyrody i wielu innych kwestiach, tak aby w kompleksowy sposób poznać realia naszego sąsiada.

Nasze książki elektroniczne można kupić w księgarni Ebookpoint, trzeba tam założyć konto. Linki do ebooków są następujące:

NIEZNANY SĄSIAD. PODRĘCZNIK WSPÓŁPRACY POLSKO-SŁOWACKIEJ

PODRĘCZNIK JĘZYKA SŁOWACKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

PRZEWODNIK DLA ROLKARZY. KRAKÓW, MAŁOPOLSKA, SŁOWACJA

JĘZYK CZESKI. PODRĘCZNIK DO NAUKI SŁOWNICTWA